Inner Banner
  • اخبار
  • بازدید معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری
امتیاز دهید :

بازدید معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری

بازدید معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری
تاریخ : ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / تعداد بازدید : 58 منبع:روابط عمومی
بازدید معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی از منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان
با رویکرد بررسی مسائل و مشکلات تولید کنندگان در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، جمالی معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی به همراه سایرن مدیران این مجوعه ضمن بازدید از پنج واحد تولیدی که در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در نشستی ضمن بررسی موانع و مشکلات موجود، در زمینه برطرف نمودن این موانع به تبادل نظر پرداختند.
به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، جمالی و هیات همراه با همراهی مدیر عامل و معاونین منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان از پنج واحد تولیدی در زمینه های مختلف بازدید بعمل آوردند و از نزدیک با چالش ها، موانع و مشکلات مختلف کارآفرینان این منطقه آشنا شدند.
در ادامه این بازدید، جهت هم اندیشی و بررسی راهکارهای موجود برای برطرف نمودن این موانع با حضور تعدادی از نمایندگان واحد های تولیدی، معاونین و مدیر ان منطقه ضمن طرح و تبیین مشکلات و استماع نقطه نظرات مدیران واحد های تولیدی که از پیش بصورت مکتوب موارد خود را به مدیران منطقه منعکس کرده بودند، تمامی راههای موجود برای حل مشکلات بررسی و پیشنهادات مناسبی در این باره از سوی معاون اقتصادی دبیرخانه و هیات همراه مطرح گردید.
جمالی ضمن اشاره به علل وجود مشکلات کنونی که در بسیاری از موارد ناشی از تحریم ها، کمبود نقدینگی واحد های تولیدی و دیگر موارد می باشد، با اشاره به دو مسئله واحدهای تولیدی، در زمینه رفع تعهدات ارزی تولید کنندگان و سامانه اینترنتی مربوط به مناطق، تلاش مجموعه دبیرخانه شورایعالی مناطق را درماه های اخیر،حل این دو مورد بخصوص در کنار سایر مشکلات تا حصول نتیجه مطلوب دانست.
وی همچنین بر استمرار برگزاری این قبیل بازدیدها و جلسات با زمان بندی مناسب و با حضور تمامی مدیران مربوطه تاکید نموده و در پایان ابراز امیدواری کردند، در اسرع وقت راهکارهای پیشنهادی فعالان اقتصادی و مدیران در قالب بسته های کوتاه مدت و میان مدت تهیه، تدوین، ابلاغ و پیگیری گردد.
در آغاز این جلسه نیز طباطبایی مدیرعامل منطقه ویژه ضمن تشکر از حضور معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی به همراه هیات همراه، در منطقه ویژه گفت: سرکشی از تولیدکنندگان، باعث می گردد تا مسئولان از نزدیک با مشکلاتی که بر سر راه تولید وجود دارد آشنا شوند و امروز دیدم که بسیاری از موارد در بازدید از پنج واحد تولیدی در محل بازدید برطرف و یا راهکار مناسب برای آنها ارائه داده شد.
منطقه ويژه اقتصادي سلفچگان قم ، در محدوده اي به وسعت 2000 هكتار در 185 كيلومتري تهران در سال 1376 به تصویب هیات وزیران رسید. اين منطقه ، به عنوان مهمترين منطقه ويژه اقتصادي که به مركز سياسي - اقتصادي كشور نزدیک می باشد، در چهار راه جاده هاي ترانزيت ،جاده ابريشم ، مجاورت راه آهن سراسري و بزرگراههاي اصلي شمال، جنوب ، شرق و غرب ايران واقع شده است، لذا جهت برقراري ارتباط با اروپا ، كشورهاي آسياي ميانه و خليج فارس به منظور توليد، صادرات و ترانزيت كالا، موقعيتي ممتاز و منحصر به فرد داشته و قادر است نقش تعيين كننده اي در اقتصاد كلان كشور ايفا نمايد.
تاکنون 153 واحد صنعتی و تجاری در این منطقه پروانه بهره برداری دریافت نموده اند که 141 واحد فعال و این رقم نمایان گر فعالیت 92 درصد از واحدهای دارای پروانه بهره برداری منطقه می باشد.

Copyright © Salafchegan Economic Special Zone. All Rights Reserved

WebDesign and SEO By ParsianMehr.