Inner Banner
امتیاز دهید :

با دستور رییس جمهوری

با دستور رییس جمهوری
تاریخ : ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ / تعداد بازدید : 898 منبع:روابط عمومی

با دستور رییس جمهوری
۶۱ طرح مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در ۶ استان افتتاح شد
۶۱ طرح مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی در استان‌های هرمزگان، گیلان، بوشهر، قم، ‌ آذربایجان شرقی و مرکزی به ارزش ۹۲۰۰ میلیارد تومان به‌شکل ویدیوکنفرانسی از سوی رییس جمهوری در چهل و یکمین هفته از افتتاح‌ طرح‌های ملی به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، صبح پنجشنبه در چهل و یکمین هفته از افتتاح طرح‌های کشور با دستور حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس‌جمهوری به‌شکل ویدئو کنفرانسی ۶۱ طرح شامل پالایشگاه نفت خام فوق سنگین و ۲۸ طرح اقتصادی و زیربنایی در منطقه آزاد قشم، ۴ پروژه ساخت اسکله مجمع بندری و زیرساخت‌های پسکرانه و ۱۵ طرح زیربنایی و صنعتی در منطقه آزاد انزلی، پترو دوار کیش و ۲ طرح صنعتی و خدماتی در منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی افتتاح شد.
همچنین واحدهای تولیدی استیل سازان صنعت ماهان پویا، آرنیکا نساج آرمان و زرین طراوت کیش در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، پروژه‌هایی بود که امروز از سوی رییس جمهوری به بهره برداری رسید.

تولیدات این واحد ها در زمینه های ملزومات آشپزخانه، انواع پارچه های رو مبلی و محصولات بهداشتی و آرایشی می باشد و این طرح ها در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان با سرمایه گذاری ۲۲ میلیارد تومانی و ۲ و ۵۰۰ هزار میلیون یورو بخش خصوصی است که برای بیش از 80 نفر اشتغال ایجاد کرده است.
ارزش سرمایه گذاری این طرح‌ها در بخش‌های تولیدی، صنعتی، تجاری و زیرساختی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بالغ بر سه هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان، ۲۶۰ میلیون دلار و ۱۳ میلیون یورو است و برای سه هزار و ۲۲۳ نفر ایجاد اشتغال می کند.
منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم، در محدوده‌ای به وسعت ۲۰۰۰ هکتار در ۱۸۵ کیلومتری تهران در سال ۱۳۷۶ به تصویب هیات وزیران رسید. این منطقه، به‌عنوان مهمترین منطقه ویژه اقتصادی که به مرکز سیاسی - اقتصادی کشور نزدیک است، در چهارراه جاده‌های ترانزیت، جاده ابریشم، مجاورت راه‌آهن سراسری و بزرگراه‌های اصلی شمال، جنوب، شرق و غرب ایران واقع‌شده است، بنابراین برای برقراری ارتباط با اروپا، کشورهای آسیای میانه و خلیج‌فارس به‌منظور تولید، صادرات و ترانزیت کالا، موقعیتی ممتاز و منحصربه‌فرد داشته و قادر است نقش تعیین‌کننده‌ای در اقتصاد کلان کشور ایفا نماید.
تاکنون ۱۵۳ واحد صنعتی و تجاری در این منطقه پروانه بهره‌برداری دریافت نموده‌اند که ۱۴۱ واحد فعال و این رقم نمایان گر فعالیت ۹۲ درصد از واحدهای دارای پروانه بهره‌برداری منطقه است.Copyright © Salafchegan Economic Special Zone. All Rights Reserved

WebDesign and SEO By ParsianMehr.