Inner Banner
  • اخبار
  • مونسان عضو هیئت مدیره بانک ملی ایران در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان
امتیاز دهید :

مونسان عضو هیئت مدیره بانک ملی ایران در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان

مونسان عضو هیئت مدیره بانک ملی ایران در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان
تاریخ : ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ / تعداد بازدید : 178
مونسان عضو هیئت مدیره بانک ملی ایران در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان
حمایت کامل بانک ملی ایران از فعالیت های تولیدی در راستای سیاست‌های کلی نظام جمهوری اسلامی
به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، عضو هیئت مدیره بانک ملی ایران صبح امروز با استاندار قم و مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان دیدار و از چند واحد تولیدی بازدید بعمل آورد.
در این دیدار استاندار قم ضمن تشکر از آقای مونسان عضو هیئت مدیره بانک ملی ایران و هیئت همراه از حضور در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان گفت: منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان پتانسیل بسیار خوبی برای رشد و توسعه اقتصادی دارد، اما با تمام کارهایی که از قبل صورت گرفته است هنوز گام‌های اساسی و موثرتری می توان در این راستا برداشت. وی با اشاره به قرار گرفتن شهر مقدس قم در سایه بارگاه ملکوتی حضرت معصومه(س)، توجه ویژه به برخی مسائل که از گذشته توجه کافی به آن نشده است را از اولویت‌های اساسی مسئولین استان در دولت جدید اعلام کرد و از بانک ملی ایران خواست تا در راستای تحقق این اهداف منابع مالی بانک ملی استان را افزایش دهند.
عضو هیئت مدیره بانک ملی ایران نیز ضمن ابراز خشنودی از این دیدار و بازدید از منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، گفت: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری و نامگذاری سال 1401 بعنوان سال تولید،دانش بنیان و اشتغال‌آفرین، سیاست‌گذاری بانک ملی ایران را در راستای شعار سال، حمایت از شرکت‌های دانش بنیان،شرکت‌های سلامت محور، شرکت‌های صادرات محور، واحدهای تولیدی نمیه تمام و واحدهای تولیدی که طرح توسعه دارند اعلام کرد.
وی افزود: با توجه به تغییرات قیمت برخی از اقلام و کالاها که در کشور شاهد آن هستیم، تکالیف بانک‌ها بخصوص بانک ملی ایران جهت تامین منابع مالی برای تهیه برخی اقلام ضروری در آینده بسیار افزایش پیدا کرده و ابراز امیدواری کرد با حمایت استاندار محترم منابع مالی استان نیز افزایش یابد.
مونسان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حمایت کامل بانک ملی ایران از فعالیت‌های تولیدی بزرگ و کوچک در راستای سیاست‌های کلی نظام جمهوری اسلامی، حضور استاندار جهادی و مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان را فرصتی مناسب برای توسعه و پیشرفت استان و منطقه دانست و از حمایت کامل خود در مرکز و همکارانشان در استان در این زمینه خبر داد.
در ابتدای این دیدار داودآبادی مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در منطقه ویژه ، مسائلی راکه برای برطرف کردن آنها نیاز به منابع مالی بانکی وجود دارد را نیز مطرح و ابراز امیدواری کرد که با حضور عضو هیئت مدیره بانک ملی ایران این منابع در قالب‌های گوناگون اعتبارات بانکی تامین گردد.
استاندار قم به همراه عضو هیئت مدیره بانک ملی ایران و مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در ادامه این دیدار از سه شرکت کاسپین خودرو، تولید کننده انواع کامیون‌های کشنده، شرکت کیمیا گستر آرا تولید کننده موتورسیکلت‌های برقی و شرکت تیدا ارتباط نیایش تولید کننده کابل فیبر نوری بازدید کردند .
در این بازدید، آقایان بخشی ریاست اداره کل بازرسی بانک ملی ایران، واقفی، ریاست اداره کل بانکداری تجاری و میرخلفی ریاست بانک ملی استان قم آقای مونسان عضو هیئت مدیره بانک ملی ایران را همراهی کردند.
منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در 50 کیلومتری قم در زمینی به مساحت 2000 هکتار در سال 1376 به تصویب هیات وزیران رسید. هم‌اکنون حدود 170 واحد تولیدی و تجاری در این منطقه فعالیت می‌کند که این رقم نمایان گر فعالیت بیش از 80 درصد واحدهای دارای پروانه بهره‌برداری منطقه است.
این منطقه به‌عنوان مهم‌ترین و نزدیک‌ترین منطقه ویژه اقتصادی به مرکز سیاسی ـ اقتصادی کشور، واقع در مسیر جاده ابریشم، راه‌آهن سراسری و بزرگراه‌های اصلی شمال ـ جنوب و شرق ـ غرب ایران بوده و جهت برقراری ارتباط با اروپا، کشورهای آسیای میانه و خلیج‌فارس به‌منظور تولید، صادرات و ترانزیت کالا، موقعیتی ممتاز داشته و قادر است نقش تعیین‌کننده‌ای در اقتصاد کلان منطقه و کشور ایفا نماید.
آخرین اخبار


Copyright © Salafchegan Economic Special Zone. All Rights Reserved

WebDesign and SEO By ParsianMehr.