Inner Banner
  • اخبار
  • کلنگ زنی و افتتاح دو واحد تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان
امتیاز دهید :

کلنگ زنی و افتتاح دو واحد تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان

کلنگ زنی و افتتاح دو واحد تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان
تاریخ : ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ / تعداد بازدید : 1356 منبع:روابط عمومی

استاندار قم بر ضرورت رفع موانع تولید و توسعه منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان تاکید کرد
کلنگ زنی و افتتاح دو واحد تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان
استاندار قم گفت: مسئولان باید به عنوان شریک کاری تولیدکنندگان؛ مشکلات ایشان را پیگیری کنند.
به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، بهرام سرمست روز سه شنبه در سی و هفتمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان قم که در منطقه اقتصادی سلفچگان قم، به منظور لزوم ارتقای بیش از پیش این منطقه برگزار شد، افزود: در مورد مسائلی که قابل پیگیری در سطح ملی باشند، نیز به طور قطع از هر گونه اقدامی مضایقه نخواهد شد.
وی همچنین، بحث اتصال راه آهن سراسری به منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان را نیز امری ضروری تلقی و خاطرنشان کرد: تحقق این طرح از دستگاه های ملی پیگیری خواهد شد.
وی با بیان اینکه مسئولان باید به سراغ واحدهای تولیدی بروند و با مسایل ایشان از نزدیک آشنا شوند، افزود: لازمه تحقق این امر، یک صورت‌برداری درست از مشخصات واحدهای تولیدی و مشکلات آنان است.
سرمست، با تاکید بر جذب سرمایه گذاران و رونق اشتغال در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان گفت: کلنگ زنی مجمتع صنعتی ۴۱ هکتاری گروه صنعتی سپهر فدک آریا با توجه به ظرفیت بالای این واحد در اشتغال و تولید محصولات نشانگر تسهیل شرایط ورود سرمایه گذاران و حمایت مدیریت استان از تولیدکنندگان و صنعتگران است.

وی، با اشاره به سیاست مدیریت استان بر تسریع در بازگرداندن واحد های صنعتی راکد گفت: دستورات لازم برای رفع مشکلات و موانع واحد تولیدی راکد شده سامان موتور در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان صادر شد.
استاندار قم گفت: از سرمایه گذاران موفق که دارای سابقه فعالیت اقتصادی هستند، استقبال می کنیم و مجوزهای مورد نیاز برای فعالیت ایشان باید در اسرع وقت صادر شود.
وی با تاکید بر تدوین برنامه ای در راستای ساماندهی و استفاده حداکثری از ظرفیت های منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان گفت: باید مدیران این شهرک فعال تر از گذشته در مسیر رونق تولید گام بردارند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به راه اندازی کلینیک مشاوره ای تولید در شهرک صنعتی شکوهیه، ‌ارتباط علم و صنعت را از رویکردهای اولویت دار مدیریت استان دانست و گفت: در این کلینیک نیازمند افرادی هستیم که هم دانش و هم تجربه عملیاتی در زمینه تولید داشته باشند.
سرمست با اشاره به بهره برداری از یک واحد سلامت محور در روز جاری گفت:‌ پشتیبانی از واحدهایی که در زمینه سلامت مردم و حمایت از نظام سلامت گام برداشتند، باید در دستور کار باشد.
بر اساس این گزارش؛ افتتاح ۲ شرکت آذرخش استیل پارسیان (تولیدکننده ظروف فلزی آشپزخانه)، واحد نوایی (تولید کننده ماسک یک بار مصرف) و بازدید از واحد صنعتی سامان موتور (تولیدکننده قطعات برقی خودرو) و همچنین کلنگ زنی مجتمع صنعتی ۴۱ هکتاری گروه صنعتی سپهر فدک آسیا از برنامه های امروز استاندار قم در سفر به منطقه اقتصادی سلفچگان بود.
منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم، در محدوده‌ای به وسعت ۲۰۰۰ هکتار در ۱۸۵ کیلومتری تهران در سال ۱۳۷۶ به تصویب هیات وزیران رسید. این منطقه، به‌عنوان مهمترین منطقه ویژه اقتصادی که به مرکز سیاسی - اقتصادی کشور نزدیک است، در چهارراه جاده‌های ترانزیت، جاده ابریشم، مجاورت راه‌آهن سراسری و بزرگراه‌های اصلی شمال، جنوب، شرق و غرب ایران واقع‌شده است، بنابراین برای برقراری ارتباط با اروپا، کشورهای آسیای میانه و خلیج‌فارس به‌منظور تولید، صادرات و ترانزیت کالا، موقعیتی ممتاز و منحصربه‌فرد داشته و قادر است نقش تعیین‌کننده‌ای در اقتصاد کلان کشور ایفا نماید.
تاکنون ۱۵۳ واحد صنعتی و تجاری در این منطقه پروانه بهره‌برداری دریافت نموده‌اند که ۱۴۱ واحد فعال و این رقم نمایان گر فعالیت ۹۲ درصد از واحدهای دارای پروانه بهره‌برداری منطقه است.

آخرین اخبار


Copyright © Salafchegan Economic Special Zone. All Rights Reserved

WebDesign and SEO By ParsianMehr.