Inner Banner
  • اخبار
  • بودجه 1400 منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان تصویب شد
امتیاز دهید :

بودجه 1400 منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان تصویب شد

بودجه 1400 منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان تصویب شد
تاریخ : ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ / تعداد بازدید : 669 منبع:روابط عمومی

بودجه 1400 منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان تصویب شد
بودجه سال ۱۴۰۰ منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم درجلسه‌ای با حضور استاندار و اعضای مجمع این منطقه تصویب شد.
به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، بهرام سرمست درجلسه مجمع عمومی عادی منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم که بطور فوق العاده برگزار شد، با اشاره به شکست فشار حداکثری آمریکا، بیان کرد: با چشم‌انداز مثبتی که نسبت به گشایش‌های اقتصادی وجود دارد، شاهد رونق فعالیت‌های اقتصادی در مناطق ویژه کشور خواهیم بود.
وی تامین زیرساخت‌های اساسی شهرک‌های صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی قم را مورد توجه قرار داد و با اشاره به پروژه اتصال راه آهن سراسری به منطقه اقتصادی سلفچگان، افزود: این طرح دارای نقش و جایگاه زیربنایی در توسعه منطقه ویژه‌است.
استاندارقم با تاکید بر اینکه مکاتبات صورت گرفته با سطوح مختلف ملی در راستای اتصال راه آهن به منطقه ویژه، افزود: حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری دستور صریح مبنی بر تسریع در اجرای این طرح داشته‌اند.
وی بحث تاسیس شرکت بازرگانی منطقه اقتصادی سلفچگان را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: درآمدزایی و توسعه این شرکت باید در دستور کار قرار گیرد.
وی همچنین با اشاره به مصوبه ستاد تسهیل مبنی بر شناسایی و ساماندهی واحدهای راکد و نیمه راکد در مناطق اقتصادی و شهرک‌های صنعتی خاطرنشان کرد: خوشبختانه تاکنون ۶۰ واحد تولیدی راکد و نیمه فعال به مدار تولید بازگشته‌اند؛ با این وجود باید با بهره‌گیری از اعتبارات ۴۰۰ میلیارد تومانی سفر رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در راستای اجرای این طرح گام های موثری برداشته شود.
استاندار قم تصریح کرد: واحدهای صنعتی که نقش قابل توجهی در زمینه اشتغال و کارآفرینی دارند بایستی در اولویت پیگیری مشکلات قرار گیرند.
در آغاز این جلسه طباطبایی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در گزارشی مبسوط جزئیات برنامه های تدوین شده برای پیشرفت منطقه ویژه برای تحقق بودجه سال 1400 را برای استاندار و سایر اعضای مجمع ارائه کردند. وی ضمن ارائه مختصری از اقدامات صورت گرفته در مورد بودجه سال گذشته، از رشد 60 درصدی بودجه سال 1400 نسبت به سال گذشته خبر داد و اعلام کرد که در سال 99 نیز نسبت به سال 98 همین میزان رشد در نظر گرفته شده بود که در عمل نیز محقق شد.

منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در ۵۰ کیلومتری قم در زمینی به مساحت ۲۰۰۰ هکتار در سال ۱۳۷۶ به تصویب هیات وزیران رسید.
این منطقه به‌عنوان مهم‌ترین و نزدیک‌ترین منطقه ویژه اقتصادی به مرکز سیاسی - اقتصادی کشور، واقع در مسیر جاده ابریشم، راه‌آهن سراسری و بزرگراه‌های اصلی شمال - جنوب و شرق - غرب ایران بوده و جهت برقراری ارتباط با اروپا، کشورهای آسیای میانه و خلیج‌فارس به‌منظور تولید، صادرات و ترانزیت کالا، موقعیتی ممتاز داشته و قادر است نقش تعیین‌کننده‌ای در اقتصاد کلان منطقه و کشور ایفا نماید.
هم‌اکنون ۱۲۲ واحد تولیدی و تجاری در این منطقه فعالیت می‌کند که این رقم نمایان گر فعالیت ۸۷ درصد واحدهای دارای پروانه بهره‌برداری منطقه است.

از میان این ۱۲۲ واحد ۱۰۰ واحد درزمینهٔ فعالیت‌های تولیدی و ۲۲ واحد نیز درزمینهٔ فعالیت‌های تجاری و خدماتی مشغول کار است.
بخش سلفچگان یکی از بخش‌های پنج‌گانه استان قم است که در فاصله ۴۰ کیلومتری شهر قم قرار دارد.

آخرین اخبار


Copyright © Salafchegan Economic Special Zone. All Rights Reserved

WebDesign and SEO By ParsianMehr.